Zapraszam wszystkich kibiców na inauguracje 4 ligi w Brudzewie dzisiaj o godz 17
jedziemy panowie na mecz bo brw
Kasztelania Brudzew 2:4 Victoria Ostrzeszów

do przerwy kasztelania przegrywała juz 0-4 2 bramki padły po błędzie bramkarza
Jedna z bramek dla Victorii strzelil byly pilkarz Tura Krystian Sikora, a dla Kasztelani kontaktowa bramke strzelil Okanu
LKS Gołuchów 0:0 Kasztelania Brudzew było 25 kibiców z Brudzewa autami
Tak z ciekawości czystej - jeżeli podajesz Peja jakieś liczby to wrzuć choć 1 fotkę.
właśnie wrzucił bym chociaż 1 fotkę ale nie nikt fotek nie zrobił
kibice z Brudzewa organizują wyjazd na mecz do Pleszewa własnymi autami
pomyłka Kasztelania jedzie busem i parę aut na Stal Pleszew
Stal Pleszew 0:1 Kasztelania Brudzew kibiców z Brudzewa z dopingiem 36 osób wyjazd był busem i parę osobówek
Kasztelania Brudzew 4:3 Korona Piaski Bramki dla Brudzewa strzelali Artur Bednarczyk Piotr Dziuba x2 i Damian Witaszek

MGLKS Termy Uniejów nowym klubem Marcina Lewandowskiego

Marcin Lewandowski został oficjalnie zawodnikiem MGLKSu Termy Uniejów. Były napastnik Kasztelanii w ubiegłej rundzie wzmocnił siłę ataku Brudzewskiego zespołu przychodząc z czwartoligowej Olimpii Koło. Wystąpił jednak tylko w czterech ostatnich spotkaniach. Dwa razy wychodził na murawę w podstawowym składzie. Na boisku spędził 239 minut i zdobył w tym czasie aż 5 bramek. Odnotował m. in. bardzo ważne trafienie w 45 minucie ciężkiego i ostatniego meczu jesieni z Wartą Krzymów. Jak się później okazało bramka ta dała Kasztelanii 3 punkty. Nie mniej ważne trafienie zaliczył w pojedynku z ZKSem Zagórów, pokonując bramkarza rywali w ostatnich minutach meczu przy stanie 2:2. W derbowym spotkaniu z Wichrem Dobra popisał się hattrickiem, a zespół z Brudzewa pogrążył rywali aż 8:1. Marcinowi życzymy powodzenia w nowym klubie.

OKNO TRANSFEROWE - ZIMA 2013
Przybyli:
Rafał Kulak (lat 26 - bramkarz) - wznowił treningi
Bartosz Grabowski (lat 31 - obrońca) - LKS Ślesin (IV liga wielkopolska - południe)
Rafał Pietraszek (lat 29 - obrońca) - wznowił treningi
Bartosz Simiński (lat 18 - obrońca)
Damian Wodziński (lat 19 - pomocnik)
Robert Bąkowski (lat 27 - pomocnik) - Znicz Władysławów (klasa okręgowa - Konin)
Damian Bąkowski (lat 28 - napastnik) - Znicz Władysławów (klasa okręgowa - Konin)
Odeszli:

Mateusz Gawryś (lat 19 - obrońca)
Mateusz Gościniak (lat 23 - obrońca) - Orzeł Sadków (klasa okręgowa - Wrocław)
Maciej Kwaśniak (lat 19 - pomocnik)
Łukasz Ekiert (lat 26 - pomocnik) - MKS Olimpia Koło (IV liga wielkopolska - południe)
Marcin Lewandowski (lat 21 - napastnik) - MGLKS Termy Uniejów (klasa okręgowa - Łódź)
Pierwszy zespół Kasztelanii Brudzew w przerwie zimowej opuściło pięciu zawodników. Wiosną na stadionie przy ul. Piaski nie zobaczymy Mateusza Gawrysia, Macieja Kwaśniaka, Łukasza Ekierta (Olimpia Koło), Marcina Lewandowskiego (MGLKS Termy Uniejów) oraz Mateusza Gościniaka (Orzeł Sadków). Drużynę zasiliło aż siedmiu nowych zawodników. Do Brudzewa powrócił obrońca Bartosz Grabowski, który rundę jesienna spędził w czwartoligowym LKS Ślesin. Treningi wznowili bramkarz Rafał Kulak oraz obrońca Rafał Pietraszek. Ze Znicza Władysławów pozyskano napastnika Damiana Bąkowskiego i pomocnika Roberta Bąkowskiego. Do składu dołączyło również dwóch młodzieżowców. Są nimi pomocnik Bartosz Simiński (OLO Władysławów, juniorzy Tura Turek) oraz obrońca Damian Wodziński (juniorzy Tura Turek, Olimpia Koło). Przed rundą jesienną obecnego sezonu obaj zawodnicy byli testowani przez trzecioligowego Górnika Konin. Warto odnotować, że w związku z przełożeniem inauguracji o kolejny tydzień, okno transferowe pozostaje otwarte do 12 kwietnia 2013 roku. O ewentualnych kolejnych zmianach w kadrze będziemy informować na bieżąco.
W niedzielę obie drużyny seniorskie Kasztelanii Brudzew rozegrają spotkania kontrolne. Jako pierwsi na murawę wybiegną zawodnicy pierwszego zespołu, którzy o godzinie 12:00 w Uniejowie stoczą pojedynek z występującymi w kaliskiej klasie okręgowej - Zielonymi Koźminek. Dwie godziny później w Brudzewie odbędzie się sparing pomiędzy Kasztelanią II Brudzew a Teleszyną Przykona. Trudno stwierdzić, czy będą to ostanie sprawdziany brudzewskich ekip. Wszyscy czekamy na wiosnę, która w końcu pozwoli wznowić piłkarskie rozgrywki.
Sparing w Uniejowie, 7 kwietnia 2013 r., godz. 12:00
Zieloni Koźminek - Kasztelania Brudzew
Sparing w Brudzewie, 7 kwietnia 2013 r., godz. 14:00
Kasztelania II Brudzew - Teleszyna Przykona
Sparingi: Zieloni Koźminek 2:2 Kasztelania Brudzew

Remisem 2:2 zakończył się dzisiejszy mecz kontrolny pierwszego zespołu Kasztelanii Brudzew z czwartą drużyną kaliskiej klasy okręgowej - Zielonymi Koźminek. Dla podopiecznych Michała Szymańskiego był to już najprawdopodobniej ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Do bramki ekipy z Koźminka trafiali niezawodni w meczach towarzyskich Przemysław Skibiszewski i Damian Bąkowski.
Zieloni Koźminek - Kasztelania Brudzew 2:2
Bramki: - Przemysław Skibiszewski, Damian Bąkowski
Sparingi: Kasztelania II Brudzew 8:10 Teleszyna Przykona

W dzisiejszym sparingu drugi zespół Kasztelanii Brudzew uległ na własnym boisku 8:10 wyżej notowanemu rywalowi z Przykony. Mecz odbył się na wyznaczonym boisku o rozmiarach 50x50 na duże bramki, stąd tak wysoki wynik. A już za tydzień podopieczni Arkadiusza Krawczyka w ramach inauguracji rozgrywek wiosennych zmierzą się na wyjeździe z GKSem Olszówka. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia o godzinie 17:00 na stadionie w Olszówce.
Kasztelania II Brudzew - Teleszyna Przykona 8:10
Mecz z Tulisią na sztucznej nawierzchni w Uniejowie

Z uwagi na zły stan boiska przy ul. Piaski w Brudzewie, spowodowany ostatnimi opadami śniegu, mecz 20. kolejki konińskiej klasy okręgowej pomiędzy Kasztelanią Brudzew a Tulisią Tuliszków odbędzie się na neutralnym terenie. Kluby doszły do porozumienia i zagrają na wynajętym obiekcie należącym do Kompleksu Boisk Piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie, na którym nasz zespół rozegrał większość zimowych sprawdzianów. Mecz ten zostanie rozegrany dzień wcześniej, niż planowano, czyli w sobotę, 13 kwietnia 2013 roku o godzinie 19:00 przy sztucznym oświetleniu. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do Uniejowa na ten inauguracyjny i derbowy pojedynek. Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się na meczu, przeprowadzimy na naszej stronie specjalną relację tekstową na żywo prosto ze stadionu.
20. kolejka konińskiej klasy okręgowej
Uniejów, sobota, 13 kwietnia 2013 r., godz. 19:00
Kasztelania Brudzew - Tulisia Tuliszków
Ligowe emocje wracają w sobotę!

Mimo, iż przyszła wiosna, to dręczą nas jeszcze pozostałości po srogiej zimie. Większość okręgowych boisk nadal nie nadaje się do gry. W związku z tym, jak już informowaliśmy, pierwszy mecz w rundzie wiosennej konińskiej klasy okręgowej Kasztelania rozegra na neutralnym terenie w Uniejowie i jako gospodarz będzie podejmowała szóstą w tabeli Tulisię Tuliszków. W sobotę w Olszówce dojdzie również do spotkania miejscowego GKSu z Kasztelanią II Brudzew w ramach rewanżowych rozgrywek klasy B. Odwołano natomiast zaplanowany na sobotę mecz juniorów młodszych pomiędzy Kasztelanią a Górnikiem Kłodawa i odbędzie się on w innym terminie.
Sobota, 13 kwietnia 2013 r., godz. 19:00
Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Uniejowie
Inauguracja konińskiej klasy okręgowej zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż w sobotni wieczór na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Uniejowie, czekają nas kolejne powiatowe derby - Kasztelania Brudzew zmierzy się z Tulisią Tuliszków. Zespół trenera Michała Szymańskiego po najlepszej w historii rundzie jesiennej w lidze okręgowej zajmuje obecnie pozycję lidera. Nasz zespół po 16. spotkaniach gromadzi na swoim koncie 39 punktów.
Tulisia Tuliszków to solidny zespół, który podtrzymuje bardzo dobrą passę dziesięciu spotkań bez porażki. Nasz sobotni rywal jesienią zgromadził na swoim koncie 25 punktów i plasuje się na 6. miejscu w ligowej tabeli. Statystyki pokazują, że drużyna ta nieco lepiej radzi sobie na wyjeździe. Z boisk rywali zawodnicy Tulisii tylko dwa razy schodzili jako pokonani, a w pozostałych spotkaniach odnieśli 4 zwycięstwa i trzy remisy.
2 września 2012 roku obie drużyny spotkały się w meczu 5. kolejki. Kasztelania gładko pokonała w Tuliszkowie miejscową Tulisię 3:1, po bramkach Przemysława Skibiszewskiego, Kamila Bukowskiego oraz grającego obecnie w Olimpii Koło - Łukasza Ekierta.
Na naszej stronie przeprowadzimy tekstową relację na żywo z tego spotkania. Zapraszamy również wszystkich kibiców do Uniejowa.

16. kolejka konińskiej B klasy
Sobota, 13 kwietnia 2013 r., 17:00
GKS Olszówka - Kasztelania II Brudzew
Stadion w Olszówce
Tego samego dnia rozgrywki konińskiej B klasy zainauguruje druga drużyna seniorów z Brudzewa, która wybierze się do Olszówki, gdzie o godzinie 17:00 zagra z miejscowym GKSem. W poprzednim starciu w Brudzewie zespół z Olszówki rozbił Kasztelanię II Brudzew aż 7:0. Była to najwyższa porażka Brudzewian w lidze. Jak będzie tym razem? Okaże się już w sobotę.

Mecz 10. kolejki okręgowej ligi juniorów młodszych pomiędzy Kasztelanią Brudzew a Górnikiem Kłodawa z powodu złego stanu boiska w Brudzewie został odwołany i odbędzie się w innym terminie.
Kasztelania II pokazała charakter

Kasztelania II Brudzew swoje pierwsze ligowe spotkanie tej wiosny rozgrywała na stadionie w Olszówce z miejscowym GKSem. Choć podopieczni Arkadiusza Krawczyka po pierwszej połowie przegrywali z gospodarzami 1:3, to jednak bardzo dobra druga połowa w wykonaniu naszej drużyny przyniosła końcowy efekt w postaci remisu 3:3. Mecz lepiej zaczął się dla Kasztelanii, która już w 3. minucie prowadziła 1:0 po bramce Adriana Goszczko. Olszówka doprowadziła do wyrównania po tym, jak Waldemar Kuśnierz faulował przeciwnika we własnym polu karnym. Zawodnik gospodarzy zamienił "jedenastkę" na bramkę. Do końca pierwszej odsłony brudzewianie grali bez pomysłu, tracąc przy tym jeszcze dwie bramki. W przerwie trener zdecydował się na małe przemeblowanie drużyny, co wpłynęło na grę Kasztelanii, która w drugiej części spotkania zdominowała zespół z Olszówki. W 75. minucie kontaktową bramkę zdobył Łukasz Borowiak, dając nadzieję na jakiekolwiek punkty. Remis w doliczonym czasie gry uratował Krzysztof Krzemionka i Kasztelania wywiozła z Olszówki jeden punkt.

GKS Olszówka - Kasztelania II Brudzew 3:3 (3:1)
Bramki: Paweł Andrzejewski, Paweł Andrzejewski, Grzegorz Wolski - 3' Adrian Goszczko, 75' Łukasz Borowiak, 92' Krzysztof Krzemionka

Udany debiut Damiana Bąkowskiego! Kasztelania odnosi pewne zwycięstwo.

Udany debiut Damiana Bąkowskiego i pewne zwycięstwo brudzewian - tak w skrócie można opisać mecz 20. kolejki konińskiej klasy okręgowej pomiędzy Kasztelanią Brudzew a Tulisią Tuliszków, rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Uniejowie. Kasztelania pokonała Tulisię 3:0. Dwa razy na listę strzelców wpisał się były napastnik Znicza Władysławów - Damian Bąkowski. Rywali w ostatnich minutach dobił Paweł Bednarczyk. Kasztelania kończyła mecz w "dziesiątkę" po czerwonej kartce Damiana Przybyła.
Mecz rozpoczął się z 10-minutowym opóźnieniem. Kasztelania już na samym początku zmuszała bramkarza Tulisii do interwencji. Jednak w 9. minucie bliscy zdobycia pierwszej bramki byli zawodnicy z Tuliszkowa, lecz na straży stał Damian Przybył, który wyłapał piłkę po dośrodkowaniu. W 11. minucie pierwszy i bardzo niecelny strzał z dystansu oddał Piotr Bieniek. 4 minuty później groźną kontrę Tulisii powstrzymał kolejny debiutant - Damian Wodziński (na zdj.), który bardzo dobrze radził sobie na lewej obronie. Chwilę później Kasztelania w ciągu minuty wykonywała dwa rzuty rożne i dwa razy bliski zdobycia bramki po strzale głową był Damian Witaszek. Przewaga brudzewian nie podlegała dyskusji. W 32. minucie kolejny strzał z dystansu oddał Piotr Bieniek, lecz piłka tym razem poszybowała minimalnie ponad poprzeczką. Minutę później sędzia podyktował rzut wolny w odległości 25. metrów od bramki Tuliszkowa. Piłka po uderzeniu Piotr Bieńka minęła linię obrony i trafiła w słupek. Była to do tej pory najlepsza okazja do zdobycia bramki. Jednak zaledwie 3 minuty później Kasztelania w końcu wyszła na prowadzenie. Wynik otworzył Damian Bąkowski, który zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Kasztelanii w meczu o stawkę. W kolejnych 10. minutach gra zrobiła się bardziej wyrównana, a w 44. minucie ponownie interweniował Damian Przybył, wyłapując piłkę po głębokim i groźnym dośrodkowaniu. Do pierwszej części meczu sędzie nie doliczył ani minuty i Kasztelania schodziła do szatni prowadząc 1:0.
Brudzewianie nie mogli lepiej rozpocząć drugiej odsłony. Już 4 minuty po wznowieniu gry Bartosz Grabowski dośrodkował idealnie do nogi wbiegającego w pole karne Damiana Bąkowskiego. Ten minął z piłką bramkarza i podwyższył wynik na 2:0. W 57. minucie groźną akcję zespołu z Tuliszkowa powstrzymał Bartosz Grabowski, wybijając futbolówkę na rzut rożny. Niestety w 60. minucie meczu swój zespół osłabił Damian Przybył. Brudzewski bramkarz próbując wybić piłkę podał ją do przeciwnika i chcąc ratować sytuację faulował rywala przed własnym polem karnym. Sędzia bez wahania sięgnął po czerwony kartonik i podyktował rzut wolny. Boisko opuścił autor dwóch bramek - Damian Bąkowski, a na bramkę wszedł wracający do Brudzewa po dłuższej przerwie - Rafał Kulak. Piłka po wykonaniu rzutu wolnego poszybowała nad brudzewskim murem, zmierzając wprost w okienko bramki, lecz pierwszą pewną i bardzo efektowną interwencją popisał się Rafał Kulak, który uratował zespół przed utratą bramki. Po czerwonej kartce częściej do głosu dochodził zespół Tuliszkowa, który jednak nie miał pomysłu na pokonanie obrony i bramkarza Brudzewa. Na dodatek w końcówce spotkania Tulisia została dobita trzecią bramką. W 86. minucie Emil Śliga dośrodkował w pole karne, a golkiperowi przy wyłapaniu piłki przeszkodził padający w ostatnich minutach deszcz. Do futbolówki dobiegł Paweł Bednarczyk i ustalił końcowy wynik na 3:0.
Kasztelania Brudzew - Tulisia Tuliszków 3:0 (1:0)
Bramki: 35' Damian Bąkowski, 49' Damian Bąkowski, 86' Paweł Bednarczyk -
Żółte kartki: 61' Mariusz Walkowski (dyskusja) - ? (faul), ? (faul)
Czerwone kartki: 60' Damian Przybył (faul) -
Kasztelania: Damian Przybył, Bartosz Grabowski, Damian Witaszek, Mariusz Walkowski, Damian Wodziński, Emil Śliga, Dariusz Woźniak (72' Paweł Bednarczyk), Robert Bąkowski (88' Bartosz Iwaniak), Piotr Bieniek, Damian Bąkowski (60' Rafał Kulak), Przemysław Skibiszewski (76' Grzegorz Misiak)